Domů > Krajinky > Labské údolí
 
0584-ustecke-tsunami-bar2.w.jpg
Ústecké tsunami II – 1145 zobrazení6 Komentář(ů)
0607-ustecke-tsunami-w-3.jpg
Ústecké tsunami ...... – 1115 zobrazení...... zkusila jsem to upravit podle Ivana , ale jestli dobře to nevím :) 4 Komentář(ů)
0607-ustecke-tsunami-w.jpg
Ústecké tsunami .... – 972 zobrazení.... tedy naštěstí jenom z páry které se za chvíli rozplynulo :)2 Komentář(ů)
2884-celk.pohled-w.jpg
1300 zobrazeníOd Lovosic směrem na UL jsou nad pravým břehem Labe vinice. Od spodu vypadají malebně, ale pohybovat se po nich je dost obtížné. Vinice jsou terasovité, jejich břehy kamenné plné bodláčí a pícháků. Ovšem pohled jaký se mi naskytl stál za to a umocnilo to ještě nádherné podvečerní světlo. Pak jsem se trochu zorientovala a hned se rozhodla na další focení druhý den při východu slunce. Ovšem ráno to všechno již vypadalo jinak :)4 Komentář(ů)
2890-domecek-w.jpg
Na vejminku – 1314 zobrazení4 Komentář(ů)
2925-odraz-w.jpg
1186 zobrazení2 Komentář(ů)
2928-stran-w.jpg
Na vejminku II – 897 zobrazení
2967-odrazy-w.jpg
O hodinu později ..... – 1195 zobrazení.... byla focena tato fotka než ta vedle a krajina již vypadala úplně jinak. Je to ze strání ®ernoseckého vinařství a úplně mě to uchvátilo. Protože lézt po těch stráních je docela náročné, tak jsem toho moc nestihla. Ráno tam zkusím zajet na východ ....... tedy pokud vstanu, jsou dvě v noci :))) Ale web kamera ukazuje nad Labem mlhu, možná to bude dobré .... jdu spát :)2 Komentář(ů)
3055-namrznuto-w.jpg
898 zobrazeníNamlsána příjemným podvečerním teplem a sluncem z předešlého dne jsem doufala, že ráno budou nad Labem mlhy a prosvícené stráně. Opak byl pravdou. Mlha sice byla, ale vysoko takže nebylo vidět nic a vše zmrzlé. Ale nějak mi to nevadilo, bylo to zase jiné. Určitě se tam znovu vypravím protože už vím kudy a kam a nebudu se už muset trmácet a slézat ty terasy.
4365-Svitani-na-Labi.jpg
Svítání na Labi – 909 zobrazeníKdyž jedete po silnici mezi Lovosicemi a UL, tak nahoře na kopcích je takový dominantní, bílý kostelík. Jmenuje se to tam Dubičky a tohle je od něj.
Dlouho jsem uvažovala, jestli jí sem dát nebo ne. Ale vstávala jsem kvůli tomu ve čtyři, tak to by tak vypadalo, abyste si to taky neužili :))))))))))))))

........ a vy co mě neznáte, nerada vstávám. O víkendu si dávám budíka na desátou, jinak bysme jedli večer :))) Takže východy slunce je ode mě spíš oběť :)
6244-Labske-udoli.jpg
Labské údolí – 1680 zobrazeníØíká se, že České Švýcarsko a České středohoří jsou brány do Čech. Pískovcové údolí kolem Labe je překrásná krajina. Překonala jsem svojí lenost a vypravila se na kole to prozkoumat :) Ono to ani jinak nejde, protože toto místo má svojí zvláštnost - je to jediné místo v republice kde není silnice. Je to na hranici s Německem a 7 km za Hřenskem je nádherné městečko Krippen.
Těším se na podzim ...... bude co fotit.
5 Komentář(ů)
6248 15.jpg
922 zobrazení
21 obrázků na 2 stránkách 1Používání fotografií či textů bez svolení autora je zakázáno. Copyright © Jarka Bauerová 2007. Made by Abulafia design, Michal Vitásek.

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace